poniedziałek, 6 października 2014

V Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJAKilka dni pozostało do rozpoczęcia Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA w Łodzi. Celem festiwalu jest pobudzenie przeciętnego widza do wyszukania własnego gustu filmowego i wrażliwości na sztukę. KAMERA AKCJA swoim festiwalem zaprasza do dyskusji o współczesnym kinie, która pozwala czerpać wiedzę, zdobywać nowe doświadczenia i pogłębiać miłość do kina. Jest to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych.
Czeka na nas masa atrakcji, m.in.: warsztaty (aż 7!), spotkania, konkursy, panele dyskusyjne i kawał dobrego kina. Od klasyki po pokazy przedpremierowe. Zobaczymy "Lewiatan" Andrieja Zwiagincewa: filmu, którego wyczekuję od dawna, ponadto "Mama" Xaviera Dolana, "Dzikie historie" Damiána Szifróna czy "Klub Jimmy'ego" Kena Loacha. Do tego klasyki jak Lśnienie i Tańczący z wilkami. 

Wśród pozostałych atrakcji spacer po Łódzkiej Fabryce snów, spotkanie z reżyserem kultowego "Medium" oraz pokaz etiud Piotra Trzaskalskiego wraz z rozmową z twórcą.
Na festiwalu odbędzie się również ogólnopolskie spotkanie blogerów filmowych, w którym będę miała przyjemność uczestniczyć po raz kolejny.


Nie sposób opisać wszystkie wydarzenia, które czekają na  nas w Łodzi już od 9 października.  Podsyłam link pod którym znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA
Do zobaczenia!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz