poniedziałek, 8 października 2018

WAMA Film Festiwal 2018
To już 5 edycja Wama Film Festiwal w Olsztynie. Za każdym razem z wielką ciekawością wypatruję programu festiwalu zastanawiając się co tym razem organizatorzy nam zaserwują. Zgodnie z ideą wielokulturowości, która towarzyszy WAMIE od początku możemy nastawić się na filmowy zawrót głowy wywołany przez międzynarodowe koprodukcje.
W tym roku Festiwal odbędzie się pod hasłem "Godność"
W dzisiejszym świecie wszystko ma albo godność, albo cenę – mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor festiwalu. – Godność przewyższa jednak każdą cenę. Nie można wymagać godności bez poszanowania cudzych wartości. Od zdeptanej godności może zacząć się wojna, dzięki szacunkowi może trwać pokój. W kontekście wielokulturowości godność, jako kwintesencja humanizmu, jest hasłem podstawowym, które o współistnieniu kultur i narodów decyduje w najwyższym stopniu.

W programie m.in. Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych,  Konkurs filmów krótkich,WAMA Against Gravity, warsztaty filmowe, a ceremonię finałową uświetni koncert Soni Bohosiewicz z zespołem w programie "10 sekretów Marilyn Monroe"

 Wśród gości i jurorów m.in. Jerzy Hoffman, Aleksandra Konieczna czy Andrzej Fidyk.

Wszystko znajdziecie pod linkami::
https://wamafestival.pl/program-2018
https://wamafestival.pl/oficjalna-selekcja-wama-film-festival-2018
https://wamafestival.pl/przedstawiamy-jury-5-edycji-wama-film-festival

Sponsorzy i partnerzy:

 Do zobaczenia!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz