piątek, 12 października 2018

9 Festiwal Kamera Akcja 2018Przyznać muszę, a masa blogów filmowych na pewno to potwierdzi, że Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera akcja" to taka cytując klasyk nowa świecka tradycja. Od kilku lat bowiem spotykamy się w Łodzi by razem dzielić pasję do kina. Blogerzy filmowi (i nie tylko) z całej Polski spędzają razem weekend na oglądaniu filmów, uczestnictwie w warsztatach i panelach dyskusyjnych czy długich rozmowach okołofilmowych przy kawie i piwie.
W tym roku co nie jest żadnym zaskoczeniem, bo Kamera Akcja zawsze trzyma poziom, czeka nas masa atrakcji. Zacznę od zmiany miejsca. Tegoroczny Festiwal zagości w murach obchodzącej w tym roku swoje 70-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Miejsce, o którym słyszał chyba każdy:)


  W programie mnóstwo fantastycznych filmów,osobiście mam nadzieję obejrzeć m.in. Tajemnice Silver Lake, wyspę psów, Płomienie, Climax czy Jeszcze nie koniec. Prawdziwą gratką dla sympatyków kina będą spotkania i warsztaty filmowe. Wśród nich spotkaniem.in. z Agnieszką Holland czy  Grażyną Torbicką.Dla każdego coś dobrego:) Tak wygląda program tegorocznej Kamery:


Wśród licznych atrakcji organizatorzy zaplanowali też przybliżenie twórczości Pawła Edelmana. W ramach sekcji "Filmoznawca-filmowiec" poza wywiadem z tym znanym operatorem filmowym obejrzymy etiudy jego autorstwa.


Ponadto, co cieszy me kinomaniackie serduszko VHS HELL, a więc coroczny pokaz kina klasy B.  W tym roku "The Stabilizer" Arizala z 1986 roku czytany na żywo przez Mateusza Gołębiowskiego. Nie mogę się doczekać!

Wszystkie informacje o karnetach, gościach, panelach czy konkurach znajdziecie pod linkiem:
http://kameraakcja.com.pl/

Do zobaczenia w Łodzi! 
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz